Wszystko o depilacji

Depilacja laserowa – wyjątkowa skuteczność

Tradycyjne metody depilacji, golenie, wosk, kremy do depilacji, dają nietrwały efekt i często powodują podrażnienia skóry. Niechciane owłosienie szybko odrasta i zabiegi stale trzeba powtarzać. Z kolei dostępne coraz powszechniej zabiegi IPL są przeznaczone dla osób, którym wystarczy efekt silnego rozjaśnienia i osłabienia włosów na wybranej partii ciała i którym nie zależy na skutecznym i trwałym usunięciu niechcianego owłosienia.

Jednak dla osób, które chcą zerwać z niekończącym się cyklem usuwania owłosienia, jedynym rozwiązaniem jest depilacja laserowa.

W efekcie zabiegów depilacji laserowej następuje pełne usunięcie niechcianego owłosienia we wszystkich obszarach, na których sobie tego życzymy. Uzyskany stan jest trwały. Po zakończeniu cyklu zabiegów owłosienie już nie odrasta. Metoda usuwa wszystkie włosy, nawet gruby i mocny męski zarost.

Jak działa laser?

Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę i zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost.

Laser usuwa skutecznie tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu.
Dlatego też zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w fazie wzrostu.

Laser działa na powierzchni skóry i dlatego nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka lasera precyzyjnie uderza w melaninę zawartą w cebulce włosa i niszczy ją nieodwracalnie.

Terapia podtrzymująca

Okres wzrostu włosa może trwać nawet 3-6 lat, dlatego należy zaakceptować fakt, iż z czasem może się rozpocząć wzrost nowych, pojedynczych włosów i może sie okazać konieczne przeprowadzenie dodatkowego zabiegu. Pewne czynniki, na przykład zmiany hormonalne jak również działania niepożądane niektórych produktów leczniczych, mogą powodować wzrost nowych włosów w ograniczonej ilości. W takich przypadkach zalecimy terapię podtrzymującą.

Ograniczenia metody

Nasz lekarz kwalifikuje do zabiegu tylko osoby, u których żadne przeciwwskazania nie występują.

Głównym ograniczeniem są niezaleczone zmiany skórne. W przypadku ciemnej karnacji skóry istnieją inne ograniczenia, jednak u osób o skórze typowej dla naszej szerokości geograficznej występują one bardzo rzadko.

Informacje dotyczące przygotowania do zabiegu, przebiegu zabiegu i postępowania po nim znajdą Państwo w zakładce Nasze zabiegi. Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy pod numerem telefonu 61 222 44 11 i 502 434 626 oraz drogą mailową: epilo@epilo.pl.